1–16 / 64 sonuç gösteriliyor

İndirim!

Boyamalarla Satranç Kitabı

15,00  13,50  KDV dahil

Türkiye de ve dünyada bir ilk olarak satranç taşlarının hareketlerinin boyamalarla öğretildiği bir kitaptır. ODTÜ Yayıncılık tarafından basılan bu çalışma Satranç Eğitim Seti’nin ilkidir.Özellikle Çocuklar İçin Masallarla Satranç kitabında yer alan satranç taşlarının hareketlerini öğrenmeye yardımcı olmak üzere çocuklarımızın en sevdiği boyama ve bulmaca çözme gibi faaliyetlerden oluşturulmuştur.

İndirim!

Oyunlarla Satranç Kitabı

30,00  27,00  KDV dahil

Oyunlarla Satranç Kitabı Masal ve Oyunla Satranç Eğitim (MOSEM) setinin 3. kitabıdır.
Oyunlarla Satranç kitabı okul öncesi ve ilköğretim yaşındaki öğrencilere, satranç oyununu öğretmek ve sevdirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Kitapta birçok eğlenceli ve öğretici oyun vardır. Tasarlanan “Kare bulmaca oyunu, çarpışan arabalar oyunu, futbol satrancı, filler fareler oyunu, hırsız polis oyunu, kurt kuzu oyunu, at yarışı oyunu…” gibi oyunlarla kuralların akılda kolayca kalması hedeflenmiştir.

Konular detaylı örneklerle zenginleştirilmiş, her konudan sonra alıştırmalarla desteklenmiş ve bu şekilde toplam 240 soru sorulmuştur.

Kitap, okulda ve kulüplerde derslerde kullanılabilecek şekilde planlanmış, alıştırmalar öğrencilerin seviyesine uygun olarak özenle seçilmiştir.

Oyunlarla Satranç kitabında anlatılan yöntemle satranç oyunu içinde oyun yaratıp oyununun kurallarını eğlenerek öğrenecek ve oynayacaksınız.

Tasarımı ve resimleri yenilenmiş bu baskısıyla Oyunlarla Satranç kitabı, başlangıç düzeyinde olan 5-9 yaş arası çocukların satrancı severek öğrenecekleri bir başucu kitabıdır.

İndirim!

Satranç Yarışı

65,00  55,00  KDV dahil

Satranç taşlarının hareketlerini araba yarışı yaparak öğrenmeye ne dersiniz? Oyun, satranç taşlarının hareketlerini öğretip kuralları tekrar ettirmesinin yanında; satranç oyununu bilenler için de keyifle oynayabilecekleri bir aile oyunudur. Oyunun içinde yapılması istenen görev kartlarıyla oldukça eğlenceli ve öğreticidir.

 

İndirim!

Satranç Öğretmenim 1 – Mat Kalıpları

19,00  17,10  KDV dahil

“Satranç Öğretmenim” serisinin ilk kitabı olan “Mat Kalıpları” kitabında, bilinen temel mat kalıplarının ne olduğu örneklerle anlatılmaktadır. Kitabın amacı, matların isimlerini ezberletmek değil, öğrenilen mat temasının nasıl oluştuğunu tanımanızı ve kendi oyunlarınızda uygulayabilmenizi sağlamaktır.

İndirim!

Masallarla Satranç Kitabı

30,00  27,00  KDV dahil

Bu kitap; yayınlandığı 2002 yılından itibaren yüz bine yakın baskı yapmış, yazılı ve görsel medyada üzerine birçok olumlu değerlendirmeler yapılmış ve takdir edilmiştir.
Binlerce çocuğun satranç oyununun kurallarını hikâye kitabı okur gibi öğrendiği ve eğitimcilerin ise kitaptaki masallarla öğretme yöntemini kullanarak eğitimlerinde ilham aldıkları temel bir kaynak olmuştur.
Kitapta buz ve orman evleri ülkesini, yere çöp atmaktan kaynaklanan satranç oyununun ortaya çıkmasının ilginç masalını, piyonların neden demirden elbiseler giydiklerini, kalelerin neden sihirli ayakkabılarının olduğunu, fillerin bazılarının neden sadece buzlarda gitmeleri gerektiğini, şahların neden koca göbekli olduklarını, vezirin yardımcı olma görevini nasıl kazandığını, atların L harfi yapma hareketinin nereden kaynaklandığı gibi oyunun kurallarıyla ilgili masalları öğrenip kuralları aklınızda kolayca tutabileceksiniz.

İndirim!

Satranç Öğretmenim 2 – Taktikler ve Kombinezonlar

19,00  17,10  KDV dahil

“Satranç Öğretmenim” serisinin ikinci kitabı olan “Taktikler ve Kombinezonlar” kitabında, oyunu kazanmamızı sağlayan taktiklerin ne olduğu örneklerle anlatılmaktadır. Örnekler kolaydan zora doğru seçilmiştir. Her konu anlatımı sonunda, puanlı 4 alıştırma sorusu vardır. Çözmüş olduğunuz alıştırmaların değerini puan tablosunda karşılaştırıp hangi seviyede olduğunuzu tespit edebilirsiniz.

İndirim!

Kare Bulmaca

25,00  20,00  KDV dahil

Satranç tahtasındaki karelerin isimlerini ve satranç notasyonunu severek, eğlenerek öğrenmek -öğretmek- amacıyla Ozan Çapan tarafından tasarlanmıştır.

6 ve üzeri yaşların keyifle oynayacakları bu oyun öğretmeler içinde derslerinde kullanabilecekleri faydalı bir eğitim aracıdır.

İndirim!

Okulda Satranç 4. Seviye Değişim

20,00  18,00  KDV dahil

Okulda Satranç seti; okul, merkez ve kulüplerdeki satranç derslerinde kullanılabilecek şekilde hazırlanmış, temel bir satranç eğitim programı ve müfredatıdır.

4. Seviye Değişim, Okulda Satranç eğitim setinin dördüncü kitabıdır.

Kitapta 35 konuya yer verilmiş olup konular belli bir eğitim sırasına göre kurgulanmıştır.

İçeriğinde; taktikler, temel oyunsonları ve açılışlar gibi bu seviyede öğrenilmesi gereken konularla ilgili alıştırmalar bulunmaktadır.

İndirim!

Okulda Satranç 3. Seviye Uygulama

20,00  18,00  KDV dahil

Okulda Satranç seti; okul, merkez ve kulüplerdeki satranç derslerinde kullanılabilecek şekilde hazırlanmış, temel bir satranç eğitim programı ve müfredatıdır.

3. Seviye Uygulama, Okulda Satranç eğitim setinin üçüncü kitabıdır.

Kitapta, satranç oyunundaki taktiklerle ilgili pratik oyunlardan gelen alıştırmalar ve şematik düşünme tekniğini geliştirici sorulardan oluşan 30 test vardır.

Kitabın temel amacı, öğrencinin taktik görüşünü ve yeteneğini geliştirmesine katkı sağlamaktır.

İndirim!

Okulda Satranç 5. Seviye Ustalaşma

20,00  18,00  KDV dahil

Okulda Satranç seti; okul, merkez ve kulüplerdeki satranç derslerinde kullanılabilecek şekilde hazırlanmış, temel bir satranç eğitim programı ve müfredatıdır.

5. Seviye Ustalaşma, Okulda Satranç eğitim setinin beşinci kitabıdır.

Kitapta 35 konuya yer verilmiş olup konular belli bir eğitim sırasına göre kurgulanmıştır.

İçeriğinde, oyunortası, piyon yapıları, piyon yapısının zayıflıklarından yararlanan temel fedalar, bazı açılışlar, oyunsonu gibi bu seviyede öğrenilmesi gereken konularla ilgili alıştırmalar bulunmaktadır.

İndirim!

Okulda Satranç 1. Seviye Başlangıç

21,00  18,90  KDV dahil

Okulda Satranç seti; okul, merkez ve kulüplerdeki satranç derslerinde kullanılabilecek şekilde hazırlanmış, temel bir satranç eğitim programı ve müfredatıdır.

1. Seviye Başlangıç, Okulda Satranç eğitim setinin ilk kitabıdır.

Kitapta 34 konuya yer verilmiş olup konular belli bir eğitim sırasına göre kurgulanmıştır. İçeriğinde; taşların hareketleri, şah çekmek, mat etmek, pat, temel kurallar, güvenli kareden saldırı, savunma çeşitleri ve temel mat fikirler gibi başlangıç düzeyinde öğrenilmesi gereken konularla ilgili alıştırmalar bulunmaktadır.

İndirim!

Temel Satranç Bilgileri

12,00  9,00  KDV dahil

Çocuklar İçin Masallarla Satranç ve Oyunlarla Satranç kitaplarının devamı olan bu kitapta, satrancını ilerletmek isteyen bütün oyuncuların bilmesi gereken, oyunun açılış, oyun ortası ve oyun sonu evreleri; açmaz, çatal atmak, açarak şah çekmek, çifte şah çekmek, şişlemek, feda, vb. satranç oyunundaki bazı özel hamleler ve örnek mat problemleri verilmektedir.

İndirim!

Satranç Ülkesine Yolculuk

15,00  13,50  KDV dahil

Mutluluğun sırrını arayan kahramanımız satranç ülkesine girer ve orada kaplumbağa, tilki, zürafa ve karınca ile satranç oynayarak engelleri aşıp mutluluğun sırrını öğrenmeye çalışır.

İndirim!

Çocuklar İçin Satrançta Taş Alışverişi

21,00  18,90  KDV dahil

Satrançta hesaplama yapmayı öğreten ve geliştiren özgün bir kitaptır. “Çocuklar İçin Satrançta Taş Alışverişi” kitabı ile doğru taş alışverişini her yönüyle incelemenin yanı sıra, bu gibi konumlarda nasıl düşünülmesi gerektiğini öğretmek, yanlışları ve eksikleri düzeltebilmek, satranç literatürüne bu konuda katkıda bulunmak da amaçlanmıştır.
Hesaplama yapabilmenin taktik temalardan bağımsız olarak incelendiği bu kitapta, taş alışları ile hesaplama yöntemi örneklerle ve uygulanabilir bir sistem anlayışıyla anlatılmaktadır.
Her konunun anlatımından sonra hesap yapmayı geliştirici alıştırmalar verilmiştir. Bu şekilde toplam 300 soru olan kitap, 144 sayfadır.
Ebat: 15,5 x 21cm

İndirim!

Örneklerle Satranç Kitabı

32,00  28,80  KDV dahil

Örneklerle Satranç Kitabı, MOSEM (Masal ve Oyunla Satranç Eğitim Metodu) setinin 4. kitabıdır. Renkli ve resimli 152 sayfadır.