AYIN KİTAP ÖNERİSİ

Kitap Adı : Satranç Ülkesine Yolculuk

Yazar : Ozan Çapan

Yayınevi : ODTÜ Yayıncılık

 

Merhaba,

satrancdünyası kitap mağazamızın bu ayki okuma önerisi olarak, ODTÜ Yayıncılık tarafından yayınlanan ve satrancın bize kazandırabileceği bazı değerlere değinen “Satranç Ülkesine Yolculuk” kitabını seçtik.

Kitabın konusu şöyledir:

Selin, bir türlü mutlu olmayan ve sahip olduklarıyla yetinmeyen bir çocuktur. Diğer insanların nasıl mutlu olabildiklerine şaşırmaktadır ve mutluluğun sırrının ne olduğunu merak etmektedir. Katıldığı bir izci kampında bir şekilde satranç ülkesine girer ve burada kaplumbağa, tilki, zürafa, karınca…gibi kahramanlarla satranç oynar. Karşısına çıkan engelleri aşar ve sonunda mutluluğun sırrının ne olduğunu öğrenir. Bu onun hayata olan bakışını değiştirecektir.

Kitap, satranç sorusu çözmenin eğlenceli hale getirilerek sevdirilmesi amacıyla hazırlanmış. Bu kapsamda; satranç sorularının bir hikâye içerisinde geçtiği bu kitapla, eğlenerek öğrenme sağlanmaya çalışılmış.

Hikâyeyi okurken, Selin’i karşısına çıkan problemleri çözebilmeniz ve sonunda mutluluğun sırrının ne olduğunu öğrenebilmeniz dileğiyle.

İyi okumalar,

 

satrancdunyasi.net